info@ibero-casa.com tel. +420 777 044 796
PROČ REALITY VE ŠPANĚLSKU?
PERSPEKTIVNÍ INVESTICE

Ceny nemovitostí ve Španělsku jsou jedny z nejnižších v Evropě (v České republice naopak třetí nejvyšší). Za cenu garsonky u nás tak můžete mít dvoupokojový apartmán s bazénem a výhledem na moře. Hodnota nemovitostí ve Španělsku je v současné době na úrovni 74% dlouhodobého cenového průměru a ceny stále rostou. V roce 2023 oproti předchozímu roku stouply v průměru o 6,7%.

Ve vybraných oblastech na Costa del Sol a Costa Blanca ceny nemovitostí meziročně rostou dokonce o více jak 10%.

Zdroj: www.idealista.com

Na španělském pobřeží můžete očekávat jak zhodnocení nemovitosti, tak zajímavý příjem z případného sezónního i dlouhodobého pronájmu s návratností investice 8% – 10% ročně. Španělské pobřeží spolu s Kanárskými a Baleárskými ostrovy jsou velmi vyhledávané zkušenými i drobnými investory hledajícími vysokou a zároveň bezpečnou míru zhodnocení svých investic. 

VÝHODNÉ FINANCOVÁNÍ

I pro cizince poskytují španělské banky výhodné hypoteční úvěry s financováním až do výše 80% hodnoty nemovitosti. Úrokové sazby se pohybují od 2,5 % do 3 % při čerpání úvěru do výše 50 % z kupní ceny nemovitosti a od 3 % do 4,5 % při čerpání úvěru ve výši až 80 % z kupní ceny nemovitosti (pokud máte alespoň 50% ročních příjmů v eurech, resp. ve výši až 60% pokud je Váš příjem výhradně v českých korunách). 

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-THX592FRX9'); .